niedziela, 10 grudnia 2017

To nie koniec bloga, o nie! Męska czapka na szydełku

Trochę mnie długo tu nie było. Być może niektórzy zauważyli, że chciałam zakańczać tego bloga, ale hm no cóż zmieniłam zdanie ;). Przez mój wyjazd za granicę przynajmniej na razie nie mam zbytnio czasu prowadzić bloga o szerszej tematyce, a skoro tutaj cały czas jednak ktoś zagląda to dla mnie znak, że warto wstawiać nowe rzeczy właśnie tutaj. Chcę zrobić tylko trochę inne logo, ale zobaczymy jak to z tym wyjdzie.
Po ostatnim dłuższym szydełkowym nieróbstwie, trochę z własnej woli, a trochę pod przymusem, zrobiłam czapkę. Jak w temacie jest to męskie nakrycie głowy, chociaż takim prostym ściegiem właściwie można zrobić czapkę dla każdego. Z racji krótkiego dnia i późnego wstawania w weekend, modelem był Łukasz na spacerze, bo w końcu czapka dla niego, więc wymigać się nie mógł.
Robiona półsłupkami z czarnej i szarej włóczki. Tam gdzie dwa kolory są na przemienne, czapka jest robiona tak jakby na lewej stronie. Korzystałam przy jej robieniu z tego filmiku -> https://www.youtube.com/watch?v=vettW5dV-ig Z racji, że moja włóczka była dużo grubsza musiałam przerobić trochę po swojemu, ale sposób na czapkę jest jak najbardziej godny polecenia :).


Teraz czas na coś dekoracyjnie zimowego, bo w końcu Święta tuż tuż! :) Pozdrawiam wszystkich blogowych przybyszów! Niech włóczka Was prowadzi!

8 komentarzy:

 1. Świetna czapka!
  To dobrze, że zmieniłaś zdanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super czapa! Czekam zatem na więcej!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super czapeczka, i bardzo pożyteczny talent :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło, że jesteś :)
  A czapka świetnie Ci wyszła - niech się dobrze nosi :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dziękuję za przemiłe komentarze :). Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dokładnie bardzo podobną czapkę kiedyś zrobiła mi babcia na drutach i trochę sentyment powrócił. Chyba od tamtej pory pozostało mi uwielbienie do różnego rodzaju nakryć głowy dlatego bardzo sobie cenię produkty https://www.sterkowski.pl/ których mam już kilka na swoim stanie.

  OdpowiedzUsuń

Pam pam pam!
Dziękuję prześlicznie wszystkim przybyszom, którzy zostawili komentarz na Szydełkowej Planecie. Niech włóczka was prowadzi, niczym nić Ariadny ;)